Budowa przedłużenia Mydlarskiej wystartowała

Budowa przedłużenia Mydlarskiej ruszyła tuż przed świętami wielkanocnymi i z tygodnia na tydzień widoczny jest konkretny postęp na placu budowy. Biorąc jednak pod uwagę fakt tego, że pieniądze na budowę tej ulicy znalazły się przed wyborami samorządowymi w 2014 roku to tempo realizacji tej inwestycji należałoby określić jako ślimacze. Budowa wystartowała przecież ponad 2,5 roku po zarezerwowaniu środków finansowych. W każdym razie dobrze, że to w końcu ruszyło. Wszystko wskazuje też na to, że w ramach inwestycji, oprócz odwodnienia i kanalizacji deszczowej, oświetlenia, chodnika i samej drogi powstanie również kanalizacja sanitarna (choć formalności po stronie MPWiK jeszcze cały czas się toczą).

W chwili obecnej trwa budowa odwodnienia nowej ulicy przy Kanale Zagóździańskim oraz wycinka lasu w rejonie ulicy Północnej. Taka wycinka lasu to nie jest miły widok, ale to właśnie w tym miejscu uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego rejonu ulicy Zwoleńskiej przewiduje drogę. Wcześniej czy później i tak w tym miejscu powstałaby droga.

Sama decyzja o przedłużeniu Mydlarskiej do Zwoleńskiej spotyka się z z różnym odbiorem przez mieszkańców. Niektórzy cieszą sie z tego, że do tej części osiedla Sadul zawita cywilizacja i będzie można wygodniej dojechać np. do osiedla Międzylesie czy Zerzeń. Inni narzekają na to, że tranzytowy ruch samochodowy pojawi się w miejscu gdzie wcześniej go nie było. A jakie są Państwa odczucia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *