W oczekiwaniu na huśtawki

Podpisana została umowa z firmą Apis Polska Sp. z o.o. na realizację zaległej rozbudowy Sadulskiego Zakątka. Zaległej, bo miała być ona wykonana w 2018 roku. Wskutek tego, że w kilku podejściach przetargowych w zeszłym roku wykonawcy życzyli sobie wyższe kwoty za realizację tej rozbudowy, nie udało się wybrać wykonawcy robót. W tegorocznym przetargu proponowane kwoty za rozbudowę Sadulskiego Zakątka również były wyższe, ale tym razem wygospodarowane zostały dodatkowe środki finansowe na ten cel. Kwota na tę rozbudowę została zatem powiększona z 41003,34zł do 59926,94zł (choć niektórzy wykonawcy za ten sam zakres życzyli sobie nawet niespełna 120tys zł). Termin realizacji tej rozbudowy to zgodnie z umową 8 lipca br. Powstaną dwie podwójne huśtawki (mix siedzeń) z bezpieczną nawierzchnią i piaskownica.

Projekt zagospodarowania Sadulskiego Zakątka

Na prośbę części mieszkańców w projekcie zawarłem równiez pomiary akustyczne. Wykonawca zobowiązany jest po zakończeniu prac budowlanych wykonać badania poziomu hałasu, jaki generuje plac zabaw w okresie największego zatłoczenia. Będzie się przy tym powoływał się na Rozporządzenie Ministra Środowiska w sprawie dopuszczalnych hałasów, które to wyznacza kategorię „pozostałe obiekty i działalność będąca źródłem hałasu”. Czas oceny poziomu dźwięku to 8 najniekorzystniejszych godzin w ciągu dnia wliczając w to weekendy. Wynikiem badania będzie raport z badań w którym będzie znajdowało się odniesienie do obowiązujących przepisów, a w przypadku przekroczenia dopuszczalnych wartości, zostaną zaproponowane sposoby na zmniejszenie hałasu od placu zabaw.

Przed nami także jeszcze druga rozbudowy, zaplanowana na rok bieżący. W chwili obecnej wybrana została firma, która do końca czerwca br. zaprojektuje tę rozbudowę. Następnie możliwe będzie ogłoszenie przetargu na wykonawcę. W zakresie tej rozbudowy sa m.in dodatkowe zabawki, ławki, latarnie i chodniki wewnętrzne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *