Uchwalenie MPZP Sadul po raz kolejny odłożone w czasie

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego osiedla Sadul miał być uchwalony na sesji Rady m.st. Warszawy w dniu 1 marca br. Został jednak ostatecznie zdjęty z porządku obrad na wniosek Przewodniczącego Komisji Ładu Przestrzennego Rady m.st. Warszawy. Wczesniej bowiem, na posiedzeniu tej komisji w dniu 22 lutego br. jeden z mieszkańców Warszawy, były miejski radny, złożył 38 uwag prawnych do tego planu i radni obecni na komisji poprosili tu o dodatkowe wyjaśnienia. Kwestie te wyjaśnia Biuro Architektury i Planowania Urzędu m.st. Warszawy. Na dniach odpowiedzi na wszystkie te pytania powinny wrócić do Komisji Ładu Przestrzennego. W odpowiedziach tych, jak się dowiedziałem, będzie jedna niewielka autopoprawka do planu, która merytorycznie w zasadzie nic nie zmienia.

Uchwalenie MPZP Sadul nie będzie jednak jeszcze przedmiotem obrad w ramach sesji Rady m.st. Warszawy w dniu 22.03. Konkretnych terminów, czy to posiedzenia Komisji Ładu Przestrzennego w tej sprawie, czy to sesji Rady m.st. Warszawy z punktem dotyczącym uchwalenia tego planu miejscowego, nikt nie jest w stanie podać.

4 komentarze dla “Uchwalenie MPZP Sadul po raz kolejny odłożone w czasie”

 1. Marek 9 kwietnia 2018 at 15:46 #

  Czy są może jakieś nowe wieści w sprawie planu?

  • Rafał Czerwonka 12 kwietnia 2018 at 11:53 #

   Nic więcej póki co nie wiem. Najpierw sprawą musi się z powrotem zająć Komisja Ładu Przestrzennego Rady m.st. Warszawy, a ta ma zaplanowane posiedzenie na 16.04, gdzie w porządku obrad nie ma uchwały odnośnie MPZP Sadula, co wróży tym, że i na kolejnej sesji Rady Warszawy ta sprawa jeszcze nie pojawi się w porządku obrad. Ciężko jednak tak naprawdę przewidzieć plany urzędników, a oni sami nie odpowiadają na pytania.

 2. Marek 17 kwietnia 2018 at 12:35 #

  czyli bez zmian.. szkoda. Obawiam się że jeśli nie zamkną sprawy do wakacji, to do wyborów nie zostanie to ruszone w ogóle. pozdrawiam!

 3. Marek 17 kwietnia 2018 at 15:33 #

  update: Panie Rafale, czytanie projektu będzie miało miejsce podczas posiedzenia komisji ładu przestrzennego 24 kwietnia. trzymamy zatem kciuki za maj…. Pozdrawiam!


Zostaw komentarz