Zdążą wybudować coś dużego przy Lucerny 112?

Jeszcze w październiku pojawił się nowy wniosek o wydanie decyzji o warunki zabudowy na naszym osiedlu, tym razem dla dwóch działek – przy ul. Lucerny 112 i Lucerny 114. Wnioskodawca zainteresowany jest zabudową tylko działki Lucerny 112.

Co ciekawe, wnioskodawca nie ma żadnych praw do działki Lucerny 114, która jest zabudowana i zamieszkana, a jednocześnie objął tę działkę w swoim wniosku o warunki zabudowy. Połączenie obu działek we wspólny wniosek ma na celu zwiększenie obszaru analizy, tak aby obejmował on zabudowę wielorodzinną w okolicy. Na dodatek, gdyby wnioskodawcy udało się uzyskać prawomocną decyzję o warunkach zabudowy, to wykorzystać będzie ją mógł inwestor na samej tylko działce Lucerny 112.

Urzędnicy potwierdzili mi w rozmowach, że decyzja o pozwoleniu na budowę musi być, owszem, zgodna z decyzją o warunkach zabudowy, ale jednocześnie może dotyczyć już tylko jednej działki z dwóch działek objętych warunkami zabudowy. Wygląda to na bezceremonialną metodę uzyskania decyzji z dużo lepszymi warunkami zabudowy z wykorzystaniem cudzej działki.

Wnioskodawca może nie zdążyć uzyskać prawomocnego pozwolenia na budowę – do dzielnicy Wawer trafił właśnie do zaopiniowania miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Sadul i Zbytki część I – Sadul.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *