W budowie drabinki. W przyszłym roku piaskownica i huśtawki.

Rozpoczęła się właśnie instalacja nowych elementów terenu rekreacyjnego zwanego Sadulskim Zakątkiem. W tym roku powstaną tutaj jeszcze: urządzenie do ćwiczeń kalistenicznych (model Street Workout 10) z bezpieczną nawierzchnią o powierzchni ok 55m2, ławka oraz dodatkowy kosz na śmieci. Urządzenie do ćwiczeń kalistenicznych to po prostu drabinki.

Dopiero w przyszłym roku Sadulski Zakątek wzbogaci się o dodatkowe elementy, takie jak piaskownica, dwie podwójne huśtawki na bezpiecznej nawierzchni oraz trzy dodatkowe latarnie objęte wykonanym wcześniej projektem oświetlenia tego terenu oraz dodatkowe nasadzenia drzew i krzewów wytłumiających odgłosy bawiących się dzieci.

Rozpoczęcie prac związanych z instalacją drabinek – 12.10.2017

Fragment projektu rozbudowy Sadulskiego Zakątka

9 komentarze dla “W budowie drabinki. W przyszłym roku piaskownica i huśtawki.”

 1. Ziutek 8 listopada 2017 at 20:11 #

  Cwiczenia kalisteniczne a nie kalenistyczne
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kalistenika

  • Rafał Czerwonka 8 listopada 2017 at 21:48 #

   Poprawione. Dzięki!

 2. Agnieszka 1 października 2018 at 12:26 #

  Czy wiadomo coś o terminie rozbudowy placu zabaw o huśtawki i piaskownicę? Kolejny rok, o którym mowa w artykule, dobiega już ku końcowi.

  • Rafał Czerwonka 1 października 2018 at 16:29 #

   W lipcu był przetarg na to, ale nie wpłyneła żadna oferta. Nie mam póki co informacji na temat tego kiedy będzie powtórzony ten przetarg.

 3. Grzegorz 11 października 2018 at 12:24 #

  Jakie działania wg Państwa powinna podjąć Rada Dzielnicy Wawer, zamierzające do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom i użytkownikom placu zabaw? Czy Rada Osiedla ma konkretne rozwiązania które chciałaby w tym miejscu wdrożyć?

  W jakim celu Rada osiedla Sadul potrzebuje wyników kontroli PINB?

  Utrudnienia związane z parkowaniem raczej nie są generowane przez użytkowników tego placu, tylko okolicznych mieszkańców. Mieszkańcy skarżą się na hałas? Którzy mieszkańcy? Mieszkam w tej okolicy i nie stwierdzam żadnych uciążliwości związanej z hałasem. Z miejscem do parkowania jest czasem problem.

  Ale hałas…? Przecież to naturalne, że jak jest placyk dla dzieci, to dzieci bawią się na placyku. Jak jest miejsce do gry w piłkę, to nie po to aby stało nieużywane.

  W wracając do poprzedniego pytania p. Agnieszki: kiedy będzie Pan miał taką informację? Czy można się gdzieś zapoznać z ogłoszeniem przetargu, do którego nie wpłynęła żadna oferta?

  • Rafał Czerwonka 11 października 2018 at 14:00 #

   Mogę się wypowiedzieć tylko w swoim imieniu…

   W kwestii bezpieczeństwa w rejonie Sadulskiego Zakątka potrzebna jest przede wszystkim nowa organizacja ruchu na Mirtowej w tym miejscu, która przewidywałaby realizację przejścia dla pieszych, dodatkowe zatoki parkingowe (m.in. pomiędzy słupem ogłoszeniowym a transformatorem oraz wzdłuż Mirtowej 4) oraz chodnik z oświetleniem do końca Mirtowej.

   Znam conajnmiej dwie Panie, sąsiadki Sadulskiego Zakątka, którym przeszkadza hałas bawiących się dzieci oraz w szczególności hałas odbijanej piłki na mini-boisku do koszykówki. W pierwszej kolejności spróbowałbym maksymalnie ten teren wytłumić roslinnością – być może to w dużej części rozwiąże problem.

   Z unieważnionym przetargiem pt: „Budowa placów zabaw i siłowni plenerowych w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy” można zapoznać się na stronie Urzędu Dzielnicy Wawer:
   http://www.wawer.warszawa.pl/pl/vprocurement/9282

   Zadałem pytanie do urzędników o termin kolejnego przetargu, ale póki co nie mam odpowiedzi.

 4. marcin 12 października 2018 at 16:47 #

  Najpierw były domy a potem plac zabaw i boisko. Nikt się nie pytał o zdanie sąsiadów więc nie ma co się dziwić, że budzi to emocje.

 5. E.Deszczka 17 października 2018 at 14:01 #

  Sadul to nie tylko Sadulski Zakątek, Mirtowa i Mydlarska,mieszkańcy kwidzyńskiej sami partycypowali w kosztach budowy ulicy, a teraz guzik mają z funduszu partycypacyjnego ponieważ łatwiej zebrać głosy od mieszkańców bloku niż z domków. Panowie robicie ukłon w stronę dewelopera i naprawiacie jego niedoróbstwa jak np. drogi dojazdowe do posesji zaplecze jak plac zabaw. Fundusz partycypacyjny powinien być zlikwidowany. Mieszkanka starego Sadula

  A tak na marginesie Sadul to także okolice stacji PKP Anin gdzie chodnik jest w opłakanym stanie a wy inwestujecie w obrzeża Sadula a co zrobiliście dla starych mieszkańców którzy mieszkają tam od 60 lat. Panowie działacie tam tylko gdzie mieszkacie.

  • harfa 4 listopada 2018 at 12:41 #

   Bardzo słusznie zauważone. Ciągle tylko Mirtowa i Mydlarska, a najwięcej inwestycji wymaga Lucerny. Głowna ulica Sadula, a brak porządnego chodnika, ścieżki rowerowej i infrastruktury. Dlaczego my nie mammy bazarku, przychodni, banku, tak jak inne części dzielnicy? Przy każdej stacji PKP jest jakieś małe centrum, u nas tylko sklep dla alkoholików i Społem z glinianym pieczywem.


Zostaw komentarz