Będzie nowe przejście w Lucerny przy Mieleckiej. Jest projekt.

Po wielu latach zabiegania i wnioskowania o nowe przejście dla pieszych w ulicy Lucerny w rejonie skrzyżowania z Antenową i Mielecką Zarząd Dróg Miejskich zdecydował się zrealizować takie przejście. Nieistnienie takiego przejścia do tej pory stanowiło duże zagrożenie –  mieszkańcy i tak przechodzili bowiem tędy przez jezdnię do pobliskiego sklepu spożywczego.

Do tej pory ZDM zawsze oświadczał, że nie ma miejsca na budowę dodatkowego przejścia dla pieszych w rejonie ul. Antenowej i Mieleckiej z uwagi na istniejące w tym miejscu rowy odwadniające. Teraz okazuje się, że jednak przejście dla pieszych się zmieści. ZDM zlecił już przeprojektowanie przedmiotowego odwodnienia ulicy. Powiększony zostanie m.in. rów odwodnieniowy na rogu ul. Lucerny i ul. Antenowej.

Nowe przejście dla pieszych będzie zawierać azyl dla pieszych tak jak zmodernizowane w ostatnim czasie pozostałe cztery przejścia w ulicy Lucerny. Przebudowa dotyczyć będzie również miejsc parkingowych przy sklepie Społem – nowe miejsca parkingowe zostaną nieco bardziej odsunięte od skrzyżowania z Antenową. Niestety nie jest mi jeszcze znany termin realizacji prac budowlanych.

Zapraszam Państwa do zapoznania się z projektem nowego przejścia dla pieszych w ulicy Lucerny (po kliknięciu na obrazek):


Projekt przejścia dla pieszych w ul. Lucerny przy skrzyżowaniu z ul. Mielecką

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *