Zagłosujmy na projekty budżetu partycypacyjnego na 2016 rok

Od dzisiaj do 26 czerwca można głosować na projekty w ramach budżetu partycypacyjnego na 2016 rok. W dzielnicy Wawer możemy głosować zarówno na projekty o charakterze lokalnym (np. obszar Sadul) oraz o charakterze ogólnodzielnicowym.

W obszarze Sadul możemy wybierać spośród następujących projektów:

1.Mini plac zabaw i boisko do koszykówki w Sadulskim Zakątku
Koszt: 98 448 zł
2.Progi zwalniające ul. Węglarska
Koszt: 8 000 zł
3.Wykonanie nawierzchni ulicy
Koszt: 35 000 zł
4.Chodnik na Snopowej
Koszt: 55 000 zł
5.Chodnik na Mirtowej
Koszt: 80 000 zł
6.Chodnik na krótkiej Mydlarskiej od Mirtowej
Koszt: 16 000 zł

Głosujemy tutaj na projekty do kwoty 109 448zł.

W obszarze ogólnodzielnicowym możemy wybierać spośród 37 projektów.

Zgłosiłem tu projekt, który dotyczy w dużej mierze osiedla Sadul – chodzi o projekt nr 22 pt: Gazeta dla mieszkańców. Projekt dotyczy wydawania bezpłatnej gazety w cyklu miesięcznym redagowanej przez mieszkańców dla mieszkańców dzielnicy Wawer o tematyce samorządowej, kulturalnej i innej. Będzie to nowa, rzetelna, konkretna gazeta bez urzędniczej propagandy. Koszt: 36 000zł. Namawiam Państwa do głosowania na ten projekt.

Głosować można na stronie internetowej www.twojbudzet.um.warszawa.pl oraz w Wydziale Obsługi Mieszkańców Urzędu Dzielnicy Wawer przy pomocy karty do głosowania.

Zdecydujmy samodzielnie jak zmieniać najbliższą okolicę – gorąco zapraszam do wzięcia udziału w głosowaniu!

2 komentarze dla “Zagłosujmy na projekty budżetu partycypacyjnego na 2016 rok”

 1. harfa 19 czerwca 2015 at 10:30 #

  Zagłosowałam na pierwszą pozycję mam nadzieję że moje dziecko skorzysta zanim będzie już za duże. Bo w tępię realizacji projektów w Sadulu to wszystkiego można się spodziewać. Zeszłoroczny wygrany projekt chyba nawet nie ruszony – dobrze, że działki nie zabrali.

  • Rafał Czerwonka 21 czerwca 2015 at 23:49 #

   Dziękuję za głos.
   To prawda, że prace nad projektem „Sadulski zakątek”, który wygrał w zeszłym roku idą bardzo powoli. Do końca czerwca br. ma dopiero powstać końcowy projekt. O kolejnych postępach w sprawie realizacji tego projektu piszę pod tym linkiem: http://www.rafalczerwonka.pl/?page_id=1160


Zostaw komentarz