Ogrodzenie Sadulskiego Zakątka potrzebne

Zakończyła się rozbudowa Sadulskiego Zakątka, jedynego publicznego terenu rekreacyjnego w południowej części naszego osiedla. Zakątek powiększył się o boisko do koszykówki, mini plac zabaw, dwie ławki i odrobinę wewnętrznego chodnika. Duża frekwencja w pierwszych dniach funkcjonowania placu zabaw z pewnością spowodowana jest tym, że takie miejsce było tutaj potrzebne. Z drugiej strony częściowo może to wynikać ze „świeżości” tego miejsca oraz z powodu trwających jeszcze wakacji i z czasem ta frekwencja będzie mniejsza. Przychodzą tu osoby w każdym wieku, a Sadulski Zakątek, zgodnie z założeniami staje się miejscem integracji mieszkańców.

W przyszłym roku powstaną w tym miejscu dwie latarnie oświetlające ten teren oraz drabinki do profesjonalnych ćwiczeń kalenistycznych lub też po prostu do powyginania się w zastępstwie „wyginiętych” trzepaków.  Dookoła Sadulskiego Zakątka tj. zarówno od strony ulicy Mirtowej, jak i od strony „krótkiej” Mydlarskiej powstanie chodnik o szerokości dwóch metrów.

Zdaję sobie sprawę z tego, że nie da się tego rodzaju infrastrukturą uszczęśliwić wszystkich, w szczególności tych kilku osób mieszkających w bezpośrednim sąsiedztwie i mających obawy związane z istnieniem w tym miejscu rekreacyjnego terenu. Zapraszam do zgłaszania swoich uwag i potrzeb odnośnie tego terenu – jestem cały czas otwarty na jego poprawianie czy uzupełnianie. Już teraz otrzymuję od Państwa takie sygnały. Część z tych uwag ma mniejsze znaczenie lub jest zupełnie bezzasadna jak np. to, „że  ławki powinny być w cieniu”, czy to, „że nie powinno się zakazywać wchodzenia tutaj z psem”. Otrzymałem kilka sygnałów, że przede wszystkim brakuje tu huśtawek.

Szczególnie uwagę dotyczącą konieczności budowy lekkiego ogrodzenia tego terenu przyjmuję z pokorą i pełną akceptacją. Zwróciłem się z wnioskiem do Zarządu Dzielnicy Wawer o budowę takiego lekkiego ogrodzenia Sadulskiego Zakątka ze środków bieżących przeznaczonych na utrzymanie placów zabaw w dzielnicy Wawer. Uważam, że takie ogrodzenie jest niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa osobom korzystającym z tego terenu rekreacyjnego. Chodzi przede wszystkim o najmłodszych. Teren ten jest zlokalizowany bezpośrednio przy drogach gminnych, w tym stosunkowo często uczęszczanej ulicy Mirtowej. Po ulicy tej poruszają się obecnie również ciężarówki i sprzęt budowlany w związku z budową budynku wielorodzinnego na przeciwległej działce. Ogrodzenie stanowiłoby niezbędną ochronę przed wtargnięciem dziecka pod nadjeżdżający samochód i ułatwiłoby opiekunom kontrolę nad ich pociechami.

Zapraszam również Państwa do wspomnienia Zarządowi Dzielnicy Wawer o konieczności budowy ogrodzenia Sadulskiego Zakątka, np. na adres e-mail: wawer.sekretariat@um.warszawa.pl

15 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *