Działka z placem zabaw przy Gajowej obroniona

W dniu 5 grudnia br. Sąd Okręgowy w Warszawie w I instancji orzekł, że działka pod placem zabaw przy ul. Gajowej jest własnością Skarbu Państwa. To efekt wieloletniej batalii sądowej, w której formalnie od 2013 roku toczyło się kilka postępowań.

Skarb Państwa kupił tę działkę od rodziny Branickich jeszcze przed II wojną światową, ale w czasie wojny przedmiotowy akt notarialny zaginął. Jednym z dowodów w sprawie był w zwiąku z tym, inny akt notarialny, sporządzony w 1959 roku, który został odnaleziony w archiwum w Milanówku – akt ten potwierdzał istnienie przedwojennego aktu notarialnego i faktu sprzedaży nieruchomości przez Branickich. To głównie na jego podstawie udało się sprawę wygrać.

Z uzyskanych przeze mnie relacji wysnuć można wniosek, że postępowanie nie było proste i wymagało przede wszystkim przeszukania archiwów pod kątem dokumentów dotyczących tej  nieruchomości. Po tym jak udało się odnaleźć akt notarialny z 1959 można było już być dobrej myśli. Spadkobiercy Branickich mogą oczywiście jeszcze złożyć odwołanie od wydanego wyroku.

Juz teraz należą się jednak duże podziękowania dla Pani mecenas Czeleń, która prowadziła tę sprawę z ramienia Zakładu Gospodarowania NIeruchomościami dla dzielnicy Wawer.

Plac zabaw przy ul. Gajowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *