Czekamy na odwodnienie Mydlarskiej

Problem długo utrzymującej sie kałuży w rejonie Mydlarskiej 15a znany jest od dawna. Pisałem o tym wielokrotnie i wielokrotnie prosiłem o rozwiązanie tego problemu.
Na horyzoncie jest w końcu szansa na rozprawienie się z tym problemem. W odpowiedzi z dnia 6 marca 2017 roku na interpelację w sprawie odwodnienia tego rejonu, uzyskałem informację, iż „w roku 2017 planowane jest wykonanie dodatkowego, kompleksowego odwodnienia ulicy Mydlarskiej w ok. nr 15A, jak również wykonanie odbiornika wód opadowych w pasie drogowym ulicy Piechurów, w celu uniemożliwienia napływu wód opadowych na ulicę Mydlarską” oraz, że „Wykonanie ww. prac odwodnieniowych nastąpi niezwłocznie po wyłonieniu wykonawcy na tego typu prace.

Pracownik Wydziału Infrastruktury Urzędu Dzielnicy Wawer uściślił mi dodatkowo, że chodzi o poprawienie pochłaniania wody nie tylko przy samym budynku Mydlarska 15a, ale także w najbliższej okolicy tj. przed dopłynięciem wody deszczowej i roztopowej do najniższego miejsca jakim jest właśnie rejon posesji Mydlarska 15a. Chodzi o lokalne odwodnienie m.in. w ulicy Mirtowej przed skrzyżowaniem z Mydlarską oraz gdzieś dodatkowo w samej Mydlarskiej. Powstanie także niewielkie odwodnienie w ulicy Piechurów przy ulicy Pomiechowskiej. Dokładne rozwiązania techniczne będą znane tak naprawdę później, być może nawet dopiero po zrobieniu odkrywek – rozważane są studnie chłonne i sączki.

Usłyszałem też optymistyczne zapewnienia, że termin budowy to jest kwestia około miesiąca czasu.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *