Ruszył remont chodnika w ulicy Lucerny

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie rozpoczął w końcu, zapowiadany dawno temu, remont chodnika po północnej stronie ulicy Lucerny. Remont ten miał być wykonany jeszcze w poprzednim roku, o czym pisałem we wpisie: Modernizacja chodnika po północnej stronie Lucerny jeszcze w tym roku. Zakładam, że w dalszym ciągu dotyczy to całego odcinka Lucerny, tak jak to było pierwotnie planowane. Prace póki co trwają na zerzeńskiej części ulicy Lucerny.

Chodnik jest remontowany między innymi po to aby, aby podczas budowy kanalizacji po południowej stronie Lucerny można było bezpiecznie i swobodnie poruszać się chodnikiem z drugiej strony. Niestety budowa tej kanalizacji cały czas się nie rozpoczęła – według relacji Zarządu Dzielnicy Wawer, wykonawca kanalizacji wybrany przez MPWiK, z którym podpisana została już umowa, dał w przetargu tak niską cenę, że teraz rozważa całkowite wycofanie się z wykonawstwa.

Remont chodnika to nie wszystko co jest potrzebne w ulicy Lucerny. ZDM obiecywał m.in. wykonanie w 2016 roku miejsc parkinogowych na wysokości WCK Zastów, poszerzenie mostku nad kanałkiem bezpośrednio po budowie tunelu w Międzylesiu oraz powstanie ścieżki rowerowej w ulicy Lucerny – niestety nie widać na razie żadnych działań z tym związanych.

Remont chodnika w ulicy Lucerny (26.10.2016)

Remont chodnika w ulicy Lucerny (26.10.2016)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *