Zabudowa wielorodzinna pośród domków nie przeszkadza tak bardzo?

W dniu 2 sierpnia br. złożyłem zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na przekroczeniu uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych w związku z wydaniem decyzji o warunkach zabudowy i decyzji o pozwoleniach na budowę dla zabudowy wielorodzinnej w osiedlu Sadul. Informowałem o tym zawiadomieniu, udostępniając jego pełną treść we wpisie z dnia 9 sierpnia br. pt: Podejrzenie popełnienia przestępstwa w związku z zabudową wielorodzinną. Sprawa została przekierowana do Prokuratury Rejonowej Warszawa – Praga Południe i jest tam prowadzona pod sygnaturą 5Ds/1130.2016. W dniu 23 września bieżącego roku zostałem przesłuchany w tej sprawie przez policję, gdzie złożyłem obszerne zeznania.

Informując o złożeniu powyższego zawiadomienia prosiłem jednocześnie Państwa o dołączanie do tego zawiadomienia jako osoby pokrzywdzone. To byłoby bardzo dobre dla takiego postępowania, aby również osoby pokrzywdzone mogły się wypowiedzieć w tym postępowaniu, aby pokazać między innymi to, że nie tylko ja mam poczucie działania urzedników na szkodę interesu publicznego, no i wreszcie aby pokazać, że takie działanie urzędu powoduje duży sprzeciw społeczny.

Sprawdziłem dzisiaj w sekretariacie Prokuratury Rejonowej Warszawa – Praga Południe ile osób wysłało jakąkolwiek korespondencję do tej instytucji, aby zgłosić się jako osoba pokrzywdzona bądź aby zglosić swoje uwagi do tego postępowania. Wieci Państwo ile? 1 osoba. Tylko 1 osoba, oprócz mnie, złożyła pismo do toczącego się postępowania. Czyżby zabudowa wielorodzinna pośród domków jednorodzinnych nie przeszkadzała tak bardzo?

Przypominam sobie uzasadnione i uargumentowane głosy oburzenia wielu z Państwa na spotkaniu związanym z zabudową wielorodzinną w maju br. Tych głosów było dużo. Miałem nadzieję, że głosy te będą chociaż częściowo płynąć w stronę prokuratury, aby i ta miała szansę się z nimi zapoznać. Póki co tak się niestety nie dzieje…

Zachęcam zatem Państwa po raz kolejny do kierowania swojej korespondencji do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Praga Południe w Warszawie, ul. Kamienna 14, 03-441 Warszawa. Pisma, napisane nawet swoimi słowami, w treści powinny nazwiązywać do sprawy prowadzonej pod sygnaturą 5Ds/1130.2016.

Budowa budynku wielorodzinnego przy Mirtowej (23.09.2016)

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *