Od poniedziałku zamknięte przedłużenie Mydlarskiej.

W dalszym ciągu pozostał do wybudowania kanał kanalizacyjnego o średnicy 20cm na dalszym ciągu ulicy Mydlarskiej tj. do ulicy prowadzącej w stronę oczyszczalni ścieków oraz w samej ulicy prowadzącej do oczyszczalni w ramach trwającego zadania budowalnego związanego z inwestycja kanalizacyjna w ulicy Mydlarskiej.

Początkowo firma INKOP, wykonawca robót budowlanych, planowała całkowite zamknięcie tego przedłużenia Mydlarskiej i odcięcie ok. 50-ciu posesji mieszkalnych. Mieszkańcy postawili warunek zapewnienia dojazdu alternatywnego. Uniemożliwienie dojazdu do 50-ciu posesji w ulicach Jankowskiego, Sumaków, Roli i części ul. Mirtowej (częściowo mocno odległych od miejsca budowy) na tydzień nie było akceptowalne z wielu powodów takich jak np. brak możliwości dojazdu szambiarek, brak możliwości dojazdu ciężarówek Lekaro wywożących śmieci, konieczność dojazdu do domu mieszkających tu osób niepełnosprawnych, wielu mieszkańców z małymi dziećmi w tym rejonie, konieczność zapewnienia dojazdu karetek i z wielu innych powodów.

Ostatecznie udało się wypracować rozwiązanie polegające na wytyczeniu objazdu dla prowadzonych robót budowalnych. Objazd będzie poprowadzony drogą do oczyszczalni ścieków, następnie pomiędzy posesjami Mydlarska 17J i 17H i następnie z powrotem do Mydlarskiej pomiędzy Mydlarską 15 a Mydlarską 17.

Rozpoczęcie prac budowlanych na przedłużeniu Mydlarskiej planowane jest od poniedziałku 11.04.2016. Utrudnienia na tym węższym przesmyku przedłużenia ulicy Mydlarskiej powinny potrwać około jednego tygodnia.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *