Bezpieczeństwo na „sadulskiej” części ulicy Mrówczej

Na posiedzeniu Rady Osiedla Sadul w dniu 04.02.2013 duża grupa mieszkańców ulicy Mrówczej poprosiła nas o pomoc w walce o bezpieczeństwo na „sadulskiej” części ulicy Mrówczej. Wystosowaliśmy wtedy pismo do Pana burmistrza Adama Godusławskiego o poniższej treści. Do dzisiaj nie mamy odpowiedzi na to pismo ale z pewnością nie zamykamy tej sprawy.

Szanowny Panie Burmistrzu!

W imieniu Rady Osiedla Sadul miło jest mi poinformować Pana, że na ostatnim posiedzeniu rady osiedla w dniu 4 lutego br. gościliśmy grupę mieszkańców z ul. Mrówczej, którzy uznając RO za swoje przedstawicielstwo, mają nadzieję na skuteczne rozwiązanie problemów przez Zarząd i Radę Dzielnicy Wawer.

Sprawa przedstawiona przez mieszkańców dotyczy bezpieczeństwa pokonywania jezdni ul. Mrówczej na odcinku od ul. Lucerny do ul.
Zwoleńskiej. Jak Panu i Zarządowi Dzielnicy zapewne wiadomo, jest to nowy i -o dziwo! -bardzo równy fragment jezdni na dosyć długim odcinku, i z tego właśnie powodu stał się terenem wyścigów kierowców i rajdów motocyklistów, rozwijających tam prędkość kilkakrotnie przekraczającą dozwoloną w terenie zabudowanym. Z całą pewnością wie Pan także, że znajduje się tam SZKOŁA podstawowa i gimnazjum, gdzie chodzą też dzieci z osiedla Sadul. Muszą w tym celu przekroczyć wspomnianą jezdnię, narażając się na niebezpieczeństwo wypadku również na przejściach dla pieszych. Przy Mrówczej znajduje się także budynek policji (sic!), co jednak nie dyscyplinuje kierowców.

Bezpieczeństwo i stan jezdni ul. Mrówczej leży w gestii dzielnicy, a więc jej Zarządu. Rada Osiedla Sadul z polecenia mieszkańców tego odcinka ul. Mrówczej prosi o odpowiedź na pytanie: w jaki sposób i w jakim terminie Zarząd Dzielnicy zamierza zapewnić poprawę bezpieczeństwa na odcinku ul. Mrówczej od Lucerny do Zwoleńskiej? Pod uwagę powinny zostać wzięte szczególnie części jezdni w pobliżu przejść dla pieszych oraz budowa odpowiednich spowalniaczy. W ostatnim czasie przynajmniej części mieszkańców Wawra  znana była sprawa budowy spowalniaczy, instalacji fotoradarów i poprawy bezpieczeństwa na odcinku ul. Mrówczej od ul. Zwoleńskiej w kierunku Radości po serii śmiertelnych wypadków. Stała się ona przedmiotem wysłuchania publicznego w Radzie Dzielnicy z inicjatywy grupy mieszkańców. Pan Burmistrz także był adresatem pism w tej sprawie. Niestety, w dniu 15 listopada 2012 poprawę bezpieczństwa dopisano do zadań Komisji Inwestycyjnej Rady Dzielnicy. Z wypowiedzi P. Burmistrz Koczorowskiej wynikało, że „Zarząd Dzielnicy we współpracy z tą komisją, w I kwartale przyszłego roku zleci specjalistom audyt bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Wawra”. Na stronie internetowej dzielnicy nie zamieszczono jednak w porządku obrad Komisji Inwestycyjnej żadnej wzmianki na ten temat – a mamy przecież I kwartał 2013 roku!  Rada Osiedla Sadul i mieszkańcy ul. Mrówczej oczekują na odpowiedź Pana Burmistrza.

Z poważaniem

W imieniu Rady Osiedla Sadul
Edyta Kostrzewa
Sekretarz Rady Osiedla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *