Stacja Veturilo w osiedlu Sadul?

Trwają właśnie konsultacje w sprawie funkcjonowania sieci Veturilo w Warszawie od 2017 roku. Umowa z obecnym operatorem sieci wypożyczalni rowerów miejskich kończy się wraz z końcem 2016 roku i możliwa będzie wtedy rozbudowa tej sieci o nowe stacje. Propozycje nowych lokalizacji stacji Veturilo można zgłaszać na specjalnej stronie internetowej pod adresem: rowery.um.warszawa.pl.

Zgłosiłem dwie propozycje stacji Veturilo w osiedlu Sadul. Jedna z propozycji to Sadulski Zakątek na rogu Mydlarskiej i Mirtowej, a druga propozycja to działka z kontenerem Rady Osiedla Sadul pomiędzy Osadniczą, Kwidzyńską i Lucerny. Zgłoszonych zostało także kilka propozycji lokalizacji takich stacji w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla Sadul jak np. przy Klubie Kultury Zastów czy też przy siedzibie ZGN przy Trakcie Lubelskim w osiedlu Zerzeń.

Czy stacja Veturilo w osiedlu Sadul miałaby sens i czy liczba wypożyczeń byłaby na tyle istotna, że warto byłoby taką stację utrzymywać? A może stacja Veturilo powinna być zlokalizowana bliżej linii kolejowej? Zapraszam do komentowania i przede wszystkim do zgłaszania swoich uwag i propozycji nowych stacji Veturilo. Im więcej zgłoszonych zostanie propozycji takich stacji w dzielnicy Wawer tym większa szansa na faktyczne och powstanie. Konsultacje trwają jeszcze tylko do 13 października.

W dniu 6 października o godz. 18:00 w Dzielnicowym Biurze Finansów Oświaty przy ul. Grochowska 262 odbędzie się również spotkanie konsultacyjne w sprawie przyszłości sieci Veturilo m.in dla dzielnicy Wawer.

 

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *