Mydlenie oczu w sprawie remontu Piechurów

Jeszcze w lutym br. zwracałem się za pomocą interpelacji nr 12(17)/2015 do Zarządu Dzielnicy Wawer z prośbą o remont nawierzchni ul. Piechurów na odcinku od ul. Kwidzyńskiej do posesji Piechurów 16. Wcześniej w 2013 i 2014 roku apelowałem o to z ramienia Rady Osiedla Sadul (pisałem o tym m.in. we wpisie Testujemy „19115 – jeden numer, tysiąc spraw” na przykładzie nawierzchni na Piechurów). Urzędnicy niestety ciągle tylko mydlą oczy.

W odpowiedzi z dnia 26 lutego 2015 roku na wspomnianą interpelację uzyskałem informację, iż przedmiotowy odcinek ulicy wraz ze strefą skrzyżowania z ul. Kwidzyńską wymaga generalnego remontu. Trudno się z tym nie zgodzić. Poinformowano mnie również, iż z uwagi na to, że takiego zadania inwestycyjnego nie ma w Wieloletniej Prognozie Finansowej m.st. Warszawy, to taki remont mógłby zostać wykonany w ramach środków bieżących w budżecie dzielnicy Wawer. I tu rozpoczyna się typowe urzędnicze mydlenie oczu. Poinformowano mnie bowiem, że ewentualna decyzja dotycząca postulatu remontu ul. Piechurów będzie podjęta dopiero po wyłonieniu wykonawców i zakończeniu dotychczas rozpoczętych procedur przetargowych na roboty budowlane finansowane z ww. środków. Zawsze to lepiej przecież napisać, że w nieokreślonej przyszłości dany remont jest możliwy, niż gdyby tylko napisać, że póki co nie ma na to środków (chociaż takie odpowiedzi też są częste).

We wniosku o uzupełnienie odpowiedzi na interpelację z dnia 18 sierpnia 2015 roku poprosiłem zatem o informacje czy odpowiednie decyzje związane z remontem ul. Piechurów zostały już podjęte, aby dowiedzieć się kiedy takiego remontu można się spodziewać. W odpowiedzi z dnia 14 września 2015 roku można przeczytać tylko, iż środki na rok bieżący zostały wyczerpane, a remont ten generalnie przekracza możliwości finansowe dzielnicy i nie można określić terminu jego realizacji. Tym razem zrezygnowano nawet z mydlenia oczu i nie określono już ewentualnego terminu kiedy taki remont mógłby być wykonany.

W każdym razie nie ma się co poddawać. W 2016 roku wymagane będzie kolejne podejście do tematu w tej sprawie.

Warto być może przy okazji wspomnieć o tym, że przyszłym roku planowana jest przebudowa gazociągu w ulicy Piechurów na odcinku od ul. Pomiechowskiej do ul. Mrówczej. Przebudowa dotyczy niespełna półkilometrowego odcinka gazociągu oraz 27-miu przyłączy gazowych. Wykonywany jest właśnie projekt tej przebudowy i w związku z tym nie jest jeszcze dostępna informacja jak dokładnie ta przebudowa będzie wyglądać i której części pasa drogowego ona dotyczy. Ja nie będę jednak Państwu mydlił oczu – nie sądzę bowiem aby możliwe było wykorzystanie przebudowy gazociągu do remontu nawierzchni Piechurów. Remont ten musimy po prostu wywalczyć.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *