Wybory do Rady Osiedla Sadul w sobotę 16 maja 2015 roku

Wybory do Rady Osiedla Sadul odbędą się 16 maja 2015 roku. Niestety w sobotę. Rada i Zarząd Dzielnicy Wawer nie pomagają w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego umniejszając rolę tego najniższego szczebla samorządu jakim są rady osiedlowe właśnie chociażby poprzez organizowanie wyborów do tych rad w najbardziej niedogodnym dniu w ciągu tygodnia. O tym jak Rada Dzielnicy wybierała datę przeprowadzenia wyborów do rad osiedli pisałem we wpisie: Demokracja zawsze kosztuje czyli o zarządzeniu wyborów do Rad Osiedli.

Czy mimo wszystko dopisze frekwencja podczas tych wyborów? Czy znajdą się chętni do społecznej pracy na rzecz naszego osiedla w ramach kolejnej kadencji Rady Osiedla Sadul? Zdaję sobie sprawę, że nie zawsze chcemy się angażować. Nie wszyscy mamy chęć i potrzebę działania, nie wszystkich da się przekonać, że naprawdę można mieć jakiś wpływ na lokalne sprawy. Niektórzy uważają, że nic się nie da zmienić, inni znów dużo pracują i brakuje im czasu, inni znów mają małe dzieci, co też mocno ogranicza możliwości działania. I tak dalej, i tak dalej.

Drodzy sąsiedzi, mimo wszystko proszę Was o odrobinę zaangażowania. Społeczna praca w Radzie Osiedla Sadul nie musi być mocno obciążająca a naprawdę może przynieść wiele satysfakcji. Inaczej przechodzi się przez jezdnię po przejściu dla pieszych, które samodzielnie się wywalczyło.  Łatwiej znosić jest np. niedogodności związane z brakiem chodnika po tym jak zrobiło się wszystko aby ten chodnik został wybudowany. I wreszcie przytulniej żyje się w osiedlu gdzie dzięki działalności społecznej znamy coraz więcej sąsiadów.

W osiedlu Sadul jest jeszcze wiele do zrobienia… brakuje wielu chodników, kilka dróg ciągle nie jest utwardzonych, mamy permanentne śmietnisko przy Pomiechowskiej i Paczkowskiej, istnieje problem niczyjej kanalizacji, jakość wody w kranach pozostawia wiele do życzenia, wypadałoby zorganizować jakąś imprezę na osiedlu, trzeba zmodernizować plac zabaw i wiele wiele innych. Nikt nie będzie o to zabiegał jeśli to my nie zadbamy o swoje sprawy.

Zapraszam do wstępnego podejmowania decyzji o kandydowaniu do Rady Osiedla Sadul. Będę na bieżąco informował o procesie związanym z kandydowaniem do Rady Osiedla i samymi wyborami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *