Odpowiedź Urzędu Dzielnicy na interpelację Rady Osiedla Sadul w sprawie jakości wody i pierścieniowego połączenia wodociągu

Otrzymaliśmy odpowiedź z dnia 08.01.2014 na interpelację w sprawie notorycznie niedotrzymywanych norm jakościowych wody pitnej w osiedlu Sadul.

W piśmie tym Urząd Dzielnicy wskazuje na budowę wodociągu w ulicy Kwidzyńskiej na odcinku od przewodu istniejącego do ul. Paczkowskiej. Nie łudźmy się jednak, że ten jeden, krótki odcinek wodociągu spowoduje, iż wszystkie wodociągi w osiedlu Sadul będą wtedy połączone w pierścień.  Owszem, jest to krok w dobrym kierunku, ale wystarczy spojrzeć na mapę wodociągów w naszym osiedlu, pokazaną w piśmie MPWiK z 10.07.2013, aby przekonać się, że niepołączonych w pierścień końcówek sieci wodociągów jest u nas więcej. Nie jesteśmy tutaj specjalistami i nie wiemy nawet czy samo połączenie wszystkich wodociągów w pierścień poprawi jakość wody. Taka firma jak MPWiK ma natomiast w swoich zasobach inżynierów, którzy mogliby się nad tym problemem pochylić i odpowiedzieć na pytanie jak kompleksowo rozwiązać problem wody pitnej w osiedlu Sadul. Na taką odpowiedź liczymy i nie odpuszczamy tego tematu – od tego zależy zdrowie nasze i naszych dzieci.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *