Mija 6 lat projektowania kanalizacji w Sadulu…

Już za miesiąc minie sześć lat od momentu kiedy MPWiK zdecydowało się na zaprojektowanie i realizację kanalizacji w uliczkach osiedla Sadul. Dokładnie 24 kwietnia 2017 roku ogłoszono bowiem przetarg na projektowanie tej sieci, a w dniu 6 lipca 2017 roku dokonano wyboru najtańszego projektanta.

Kiedy na spotkaniu w dniu 11 października 2017 roku, czyli już po wyborze projektanta sieci kanalizacyjnej padło z mojej strony pytanie: „Kiedy zakończy się projektowanie kanalizacji dla osiedla Sadul i kiedy mogłaby wystartować budowa kanalizacji w całym osiedlu Sadul?” padła konkretna odpowiedź ze strony Pana Piotra Wojtuniaka (kierownika odpowiedzialnego w MPWiK za rozwój sieci): „Budowa kanalizacji w osiedlu Sadul to perspektywa lat 2019-2020„.

Mamy rok 2023 i większość zadań z zakresu objętego projektowaniem od 2017 roku dalej znajduje się w fazie projektowania…

Udało się zrealizować tylko kanalizację w ulicy Węglarskiej (od Lucerny do nr 80) oraz w ul. Murarskiej (od Węglarskiej do numeru 96) oraz kanalizację i wodociąg w drodze dojazdowej do Mydlarskiej 17M i Mirtowej 3XD oraz ostatnio w ulicy Mrówczej.

Pozostałe zadania przesunięto w aktualnym planie inwestycyjnym na dalszą przyszłość.

I tak, budowę kanalizacji w ulicy Paczkowskiej (od Kwidzyńskiej do Mrówczej oraz od nr 4 do 41), Mieleckiej (od Lucerny do Paczkowskiej) oraz Piechurów (od Mrówczej do Chorzowskiej) przesunięto na 2024 rok.

Budowę kanalizacji w ulicy Snopowej, Wapiennej (w tym do Wapiennej 2) oraz Gajowej przełożono na 2026 rok.

Budowę kanalizacji w ulicy Kwidzyńskiej, Chorzowskiej i Wesołowskiego przesunięto na lata 2030-2031.

Oznacza to, że dla niektórych sadulskich uliczek projektowanie i przygotowanie do budowy MPWiK będzie prowadzić ponad 13 lat. Czy można to jakoś dyplomatycznie skomentować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *