Dłużej poczekamy na dalszy ciąg Sadulskiego Zakątka

W budżecie obywatelskim na 2019 rok, w naszym osiedlu zwyciężył między innymi projekt „Nowości w Sadulskim Zakątku”. Projekt ten dotyczył instalacji nowych urządzeń zabawowych oraz zagospodarowania terenu Sadulskiego Zakątka. W ramach tego projektu miał się tutaj znaleźć m.in. przejazd linowy (tzw. tyrolka) wraz z bezpieczną nawierzchnią, dodatkowe urządzenia zabawowe w postaci pojedynczych bujaków, dwie ławki, dwie dodatkowe latarnie oraz dodatkowe zagospodarowanie terenu.

Na etapie wykonywania szczegółowego projektu tego dodatkowego zagospodarowania Sadulskiego Zakątka nastąpiły pewne zmiany w stosunku do pierwotnego zamysłu rozbudowy. Zrezygnowano między innymi z realizacji tyrolki. To ukłon w stronę okolicznych mieszkańców, którzy prosili, aby instalować tutaj tylko takie urządzenia, które nie będą powodowały dodatkowego hałasu. Zamiast dwóch nowych latarni zostanie zainstalowana tylko jedna dodatkowa latarnia, co jest wystarczające do oświetlenia tego terenu.

Szczegółowe rozwiązania tych wszystkich nowości w Sadulskim Zakątku przedstawia poniższy rysunek (po kliknięciu w rysunek do ściągnięcia pełny plik pdf). Koszt tego projektu to 85 tys zł.

Dlaczego to wszystko jeszcze nie powstało do chwili obecnej, biorąc pod uwagę to, że miało powstać już w 2019 roku?

W październiku 2019 roku ogłoszono przetarg na realizację tego projektu, a najniższa oferta o nieco ponad 2 tys zł przekraczała budżet przewidziany na ten projekt. To na szczęście nie było problemem, bo dodatkowe środki finansowe znalazły się w budżecie. Niestety tuż przed podpisaniem umowy na roboty budowlane wyłoniony w postepowaniu przetargowym wykonawca odmówił jej podpisania. Nikt nie potrafi podać dokładnych powodów odstąpienia od realizacji tego zlecenia przez wybraną firmę.

Przeprowadzenie powtórnego postępowania przetargowego ma nastąpić lada chwila. Oby tym razem się wszystko udało i Sadulski Zakątek został w końcu rozbudowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *