Gajowa i Mirtowa do odwodnienia

W dalszym ciągu mamy w osiedlu Sadul miejsca, dla których trzeba zrealizować kompleksowe odwodnienie.

Jednym z takich miejsc jest ulica Gajowa w rejonie posesji nr 8 i 10. Każdorazowo po opadach deszczu oraz w czasie roztopów śniegu tworzą się tu duże rozlewiska wody. Istniejąca w tym miejscu pojedyncza studnia chłonna nie jest wystarczająca, aby odprowadzić wodę z tego rejonu, nawet w dłuższym okresie.

Kałuża w ul. Gajowej

W odpowiedzi na interpelację w tej sprawie zapewniono mnie, że w bieżącym roku zostanie zlecona konserwacja oraz ewentualna rozbudowa istniejącego systemu odwadniającego w tym miejscu.

Jeszcze bardziej zalewanym rejonem jest ulica Mirtowa u jej zbiegu z ulica Mydlarską.  W tym miejscu jest o tyle trudniej, że często ogromna kałuża uniemożliwiająca w ogóle przejście pieszym w tym miejscu. Najbardziej dernerwujące jest to, że kałuża ta powstaje bezpośrednio przy zakończonej niedawno inwestycji drogowej w postaci budowy przedłużenia ul. Mydlarskiej.

Kałuża w ul. Mirtowej

 W tym przypadku jeszcze w zeszłym roku miałem zapewnienie, że poprawa odwodnienia w rejonie tego skrzyżowania będzie wykonana ze środków przeznaczonych na bieżące utrzymanie dróg, ale póki co nic się tutaj nie zadziało.

W najbliższym czasie będę dodatkowo się w tych sprawach przypominał. Odwodnienie ul. Lucerny powinno być załatwione poprzez dodatkowe wpusty z budowanej kanalizacij sanitarnej.

 

Jeden komentarz dla “Gajowa i Mirtowa do odwodnienia”


  1. Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function ereg() in /home/rafalcz/ftp/sadul.waw.pl/wp-content/themes/typebased/includes/theme-comments.php:46 Stack trace: #0 /home/rafalcz/ftp/sadul.waw.pl/wp-content/themes/typebased/includes/theme-comments.php(15): the_commenter_link() #1 /home/rafalcz/ftp/sadul.waw.pl/wp-includes/class-walker-comment.php(179): custom_comment(Object(WP_Comment), Array, 1) #2 /home/rafalcz/ftp/sadul.waw.pl/wp-includes/class-wp-walker.php(145): Walker_Comment->start_el('', Object(WP_Comment), 1, Array) #3 /home/rafalcz/ftp/sadul.waw.pl/wp-includes/class-walker-comment.php(139): Walker->display_element(Object(WP_Comment), Array, '5', 0, Array, '') #4 /home/rafalcz/ftp/sadul.waw.pl/wp-includes/class-wp-walker.php(387): Walker_Comment->display_element(Object(WP_Comment), Array, '5', 0, Array, '') #5 /home/rafalcz/ftp/sadul.waw.pl/wp-includes/comment-template.php(2174): Walker->paged_walk(Array, '5', 0, 0, Array) #6 /home/rafalcz/ftp/sadul.waw.pl/wp-content/themes/typebased/comments.php(22): wp_l in /home/rafalcz/ftp/sadul.waw.pl/wp-content/themes/typebased/includes/theme-comments.php on line 46