„Jakoś damy radę” czyli chaos na budowie przedłużenia Mydlarskiej

Na początku grudnia zeszłego roku wznowiona została po kilkumiesięcznej przerwie budowa przedłużenia ulicy Mydlarskiej wraz z budową sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Mimo, iż sam fakt rozpoczęcia budowy cieszy to sposób prowadzenia prac pozostawia wiele do życzenia.

Wykonawca nie potrafi przedstawić harmonogramu prac lub chociaż kolejnych ich etapów. Ustne ustalenia z ekipą budowlaną i uzyskane od niej informacje, już kolejnego dnia okazują się być nieaktualne. Tak było z uzgodnieniami odnośnie prac prowadzonych wewnątrz osiedla mieszkaniowego przy ulicach Jankowskiego i Sumaków. Mieszkańcom obiecywano, że w danym momencie rozkopana będzie tylko jedna z tych ulic – chociażby po to, aby zapobiec chaosowi związanemu z parkowaniem samochodów w okolicy. Tymczasem rozkopane zostały obydwie ulice i na obydwu praktycznie nic się obecnie nie dzieje. Mieszkańcy w efekcie zmagają się z problemem parkowania w okolicy i brodzą w błocie w drodze do swoich posesji. Miała miejsce już nawet konieczność wezwania holownika do wyciągnięcia samochodu z błota. Jednocześnie nikt nie potrafi przedstawić terminu zakończenia prac na tym osiedlu.

Rozkopana ul. Sumaków, na której od tygodnia nic się nie dzieje

W ulicy Jankowskiego przekładanie gazociągu trwa już piąty tydzień, zupełnie nie skoordynowano prac z ekipą odpowiedzialną za sam gazociąg. Przedłużyło się to na tyle, że co chwila trzeba zakopywać i odkopywać kolejne odcinki ulicy, aby szambiarka mogła podjechać do zapełnionego szamba. W trakcie prac uszkodzony został przewód zasilający bramę automatyczną i do chwili obecnej nikt nie poczuł się do naprawy uszkodzenia.

To źle wróży na kolejny czas trwania budowy. Nie jest dostępna dla mieszkańców jakakolwiek planowana tymczasowa organizacja ruchu. Nie wiadomo zatem czy w trakcie prac budowlanych cała okolica nie zostanie odcięta od możliwości dojazdu. Takie pomysły planowała poprzednia ekipa budowlana, budująca kanalizację w ul. Mydlarskiej i tylko determinacja i pomysłowość mieszkańców pozwoliła zorganizować objazdy i dojazdy do posesji. Do osiedla muszą przecież dojechać szambiarki, śmieciarki, karetki itd. Przedstawiciele robotników zapytywani o konkretne terminy czy etapy prac, z braku jakichkolwiek konkretów najczęściej odpowiadają „jakoś damy radę”.

W związku z powyższym zwróciłem się z prośbą o zwiększenie nadzoru nad prowadzonymi pracami budowlanymi, usprawnienie tych prac oraz przedstawienie ich harmonogramu dla kolejnych etapów.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *