20 metrów wodociągu w Mydlarskiej nie do wykonania. Woda płynie prosto do kanalizacji

Celem poprawienia jakości wody pitnej dostarczanej siecią wodociągową do osiedla Sadul, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie S.A., zaplanowało jakiś czas temu, m.in. realizację inwestycji polegającej na budowie przewodu wodociągowego (złączenia) w ulicy Mydlarskiej (odc. HP42115 – HP242388) w rejonie posesji Mydlarska 22E (Dn 100 L ca 20m). Chodzi tu konkretnie o złączenie wodociągów pomiędzy krótką Mydlarską (posesje 2-20), a ulicą dojazdową do posesji Mydlarska 11-11L i 22-22E. Połączenie istniejących w tych drogach wodociągów, powodowałoby ciągłą cyrkulację wody w tym rejonie, a tym samym poprawiłoby jej jakość.

Takie złączenie przewodów wodociągowych do chwili obecnej nie nastąpiło. Dodatkowo, według relacji mieszkańców, przewód wodociągowy w krótkiej ulicy Mydlarskiej jest na zakończeniu otwarty, przez co woda w sposób ciągły jest spuszczana z tego wodociągu do istniejącej tu kanalizacji sanitarnej.

Najprawdopodobniej przyczyną braku możliwości zakończenia tej inwestycji jest nieuregulowany status prawny gruntów w tym miejscu – jedna z położonych tu działek ma nieustalonego właściciela. To naprawdę duża bolączka całego Wawra i nie widać na horyzoncie chętnych do rozwiązywania tego rodzaju problemów. Poprosiłem w stosownej interpelacji o rozwiązanie tego problemu i rychłe zakończenie tej dwudziestometrowej inwestycji związanej z poprawą jakości wody w tym rejonie.

2 komentarze dla “20 metrów wodociągu w Mydlarskiej nie do wykonania. Woda płynie prosto do kanalizacji”

  1. Jan 4 stycznia 2018 at 18:07 #

    Dziękuję za pisanie o tych wszystkich lokalnych problemach. Mam pytanie: czy budynek Mirtowa 4 jest już podłaczony do wodociągów miejskich, czy nadal płynie tam woda przekraczająca często normy jakości (o czym alarmował Pan w dawniejszych postach)?

  2. harfa 11 stycznia 2018 at 15:43 #

    Ja pobieram wodę z rury w ulicy Węglarskiej. Ciekawa jestem czy ten plan „oczyszczenia wody z zanieczyszczonych złogów” również obejmie ten rejon. Od kilku lat kupuję wodę butelkowaną do gotowania. Szczerze mówiąc mam dosyć rudej czy żółtej wody w kranie i zamierzam wystąpić do MPWiK o obniżenie opłat za wodę o wydatki na wodę pitną, którą muszę kupować i zwozić w baniakach do domu.


Zostaw komentarz