Budowa azyli na Lucerny w żołwim tempie

Budowane cztery azyle dla pieszych w ciągu ulicy Lucerny w naszym osiedlu w założeniach mają za zadanie zmusić kierowców do zdejmowania nogi z gazu. Kierowcy mieliby zwalniać z uwagi na wygięcie osi jezdni i jej przewężenie w miejscach przejść dla pieszych. Wszystko po to aby było bezpieczniej.

Budowa tych azyli zapowiadana była przez Zarząd Dróg Miejskich już w 2014 roku. ZDM informował wtedy, iż budowa rozpocznie się wczesną wiosną 2015 roku. Trochę się ta budowa niestety przesunęła. Rozpoczęła się dopiero na przełomie września i października br. Sądziłem, że zajmie to kilka dni. Tymczasem mamy już grudzień a końca budowy nie widać.

Budowany azyl dla pieszych w ul. Lucerny przy ul. Wapiennej i ul. Korynckiej

W obrębie budowanych azyli ciągle przewracają się pachołki drogowe, a przy kraweżnikach istnieją duże ubytki w asfalcie, które bezpieczeństwa z pewnością nie poprawiają. Dodatkowo okazuje się, że umiejscowienie jednego z tych azyli, tj. tego przy ul. Snopowej, nie znajduje się w osi jezdni tak jak to było na projektach technicznych (projekty azyli zamieszczałem we wpisie: Cztery azyle na przejściach dla pieszych na Lucerny). Azyl ten wybudowany został tylko na południowym pasie jezdni, co powoduje, że  dla kierunku zachodniego powstały azyl nie powoduje nawet w minimalnym stopniu zmiany toru jazdy. Zapytałem o to wszystko Zarząd Dróg Miejskich.

Dużym znakiem zapytania jak dla mnie jest to czy zięki azylom poprawi się w ogóle bezpieczeństwo w ulicy Lucerny i kierowcy będą nieco wolniej tutaj jeździć?

Skoro mowa o ulicy Lucerny to warto w tym miejscu jeszcze wspomnieć, że od dzisiaj przystanek LUCERNY04, działający dotychczas naprzeciwko Klubu Kultury Zastów, został uruchomiony bliżej skrzyżowania z Traktem Lubelskim. Wnioskowałem o to razem z Radą Osiedla Zerzeń w styczniu br. dla usprawnienia przesiadek w obrębie skrzyżowania Lucerny i Trakt Lubelskiego.

Tagi:,
3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *