Niebezpieczna droga do szkoły

Wielu uczniów Szkoły Podstawowej nr 86 przy ul. Korynckiej 33 oraz Gimnazjum nr 102 przy ul. Wichrowej 4 to mieszkańcy naszego osiedla. Bezpośrednie dojście i dojazd do tych szkół stanowi między innymi ulica Koryncka. Od strony Lucerny jest ona bardzo wąska i nie ma nawet kawałka chodnika aż do Kanału Wawerskiego. Uczniowie korzystający z ulicy Korynckiej, jako możliwości bezpośredniego dojścia do szkoły, narażeni są na niebezpieczne mijanie się z rozpędzonymi samochodami bez możliwości ustąpienia przejeżdżającym samochodom z uwagi na brak miejsca.

Z uwagi na niewielką szerokość ulicy trudność sprawia mieszkańcom również samo wjeżdżanie na własne posesje.

Wąska ul. Koryncka od strony ul. Lucerny

Wąska ul. Koryncka od strony Kanału Wawerskiego w porze wiosenno-letniej (źródło: Google maps)

W latach 90. w czasie budowy ulicy Korynckiej mieszkańcy jej zachodniej części na przedmiotowym odcinku (numeracja nieparzysta) solidarnie zgodzili się na zmniejszenie swoich nieruchomości i odpowiednie przesunięcie ogrodzeń swoich posesji na rzecz budowanej ulicy. Dla wschodniej części ulicy (numeracja parzysta) takie przekazanie i wywłaszczenie części nieruchomości prywatnych nigdy nie nastąpiło.

Zwróciłem się do Zarządu Dzielnicy Wawer z prośbą o odpowiednie poszerzenie ulicy Korynckiej od strony wschodniej na odcinku od ul. Lucerny do Kanału Wawerskiego i budowę w tym miejscu chodnika dla zapewnienia bezpieczeństwa poruszających się tam osób, w szczególności uczniów pobliskich szkół, w tym mieszkańców osiedla Sadul. Gdzie jak gdzie, ale bezpośrednio przy szkołach chodnik chociaż po jednej ze stron ulicy to dla mnie minimum.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *