Budowa kanalizacji w Mydlarskiej rusza od poniedziałku

Wczoraj, tj. 7.10.2015 o godz. 18 odbyło się spotkanie zorganizowane przez MPWiK oraz wykonawcę budowy kanalizacji w ul. Mydlarskiej i części Paczkowskiej tj. Konsorcjum Instal Warszawa S.A. i Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych INKOP Sp. z o.o. Organizatorów ucieszyla frekwencja, przybylo bowiem ok. 50-ciu mieszkańców. To zapewne zasluga tego, iż przedstawiciel MPWiK wrzucil mieszkańcom ulotki do skrzynek pocztowych na ulicach objętych inwestycją (tak trzymać!).

Organizatorzy przedstawili projekt kanalizacji w ul. Mydlarskiej i części Paczkowskiej wraz z harmonogramem prac budowlanych. O kilku szczegółach tej inwestycji pisałem we wpisie Dobra i zła wiadomość w sprawie kanalizacji w Mydlarskiej i części Paczkowskiej.

Z nowych rzeczy, których mogliśmy się dowiedzieć na spotkaniu pierwszym konkretem jest to, iż budowa startuje od najbliższego poniedzialku tj. 12.10.2015. Dalszy harmonogram prac ma wyglądać w dużym przybliżeniu następująco:

Październik 2015:
budowa kanału kanalizacyjnego od Lucerny do Murarskiej

Listopad2015:
budowa kanału kanalizacyjnego do Snopowej
odtwarzanie wybranych fragmentów nawierzchni począwszy od Murarskiej

Grudzień 2015:
budowa kanału kanalizacyjnego do połowy Mydlarskiej
budowa przyłączy od Lucerny do Murarskiej

Styczeń 2016:
budowa kanału kanalizacyjnego do Paczkowskiej
budowa przyłączy do Snopowej
zakończone prace w całości na odcinku Lucerny-Murarska

Luty 2016
budowa kanału kanalizacyjnego do okolic Mirtowej
budowa przyłaczy do połowy Mydlarskiej

Marzec 2016:
budowa kanału kanalizacyjnego do drogi dojazdowej
budowa przyłączy do Paczkowskiej

Kwiecień 2016:
budowa kanału kanalizacyjnego w drodze dojazdowej
budowa przyłączy od Paczkowskiej do drogi dojazdowej

Maj 2016:
roboty wykończeniowe, odtwarzanie nawierzchni

Kanał główny posadowiony będzie na głębokości od 4,5 do 6 metrów. Wody gruntowe na tym terenie są na poziomie 1,5-2,2 metra. Jeśli chodzi o to, po której stronie znajdować się będzie kanał kanalizacyjny to wg wyjaśnień MPWiK będzie się ten przebieg mocno zmieniał w ciągu całej Mydlarskiej z uwagi na mnogość instalacji podziemnych.

Na dzień dzisiejszy w projekcie przewidziano 117 przyłączy kanalizacyjnych. Wg przedstawicieli MPWiK każda nieruchomość ma przewidziane w projekcie przyłącze. Mieszkańcy mogą juz występować do MPWiK o wydanie warunków przyłączenia do sieci kanalizacyjnej.

Na spotkaniu pojawiła się również liczna grupa mieszkańców okolic rozpoczynanej inwestycji jak np. dalszego przedłużenia ul. Mydlarskiej czy poszczególnych jej odnóg jak np. na wysokości ul. Mydlarskiej 17.
W tym pierwszym przypadku Spółka MPWiK rozpoczęła juz projektowanie kanalizacji (na odcinku aż do ul. Zwolenskiej), po to by zdążyć z budową kanalizacji przed budową w tym miejscu drogi przez dzielnicę Wawer. Nie jest jeszcze przesądzona sprawa tego czy wybierany będzie wspólnie wykonawca na wykonanie jednocześnie kanalizacji i drogi.
Jeśli chodzi o budowę kanalizacji w odnodze Mydlarskiej na wysokości Mydlarskiej 17 to w tym przypadku trzeba taką inwestycję dopiero wpisać do planów inwestycyjnych MPWiK.

Na spotkaniu zapytałem o termin uprzątnięcia i przywrócenia do pierwotnego stanu działki na rogu Mydlarskiej i Murarskiej. Pisałem o tym we wpisie: O odpadach przy Mydlarskiej/Murarskiej na sesji Rady Dzielnicy Wawer. Usłyszałem w odpowiedzi, iż najprawdopodobniej tzw. urobek ziemi nie będzie tam juz więcej gromadzony, a z całą resztą wykonawca będzie się starał (również najprawdopodobniej) jak najszybciej przenieść na działkę, gdzie w chwili obecnej zlokalizowana jest oczyszczalnia ścieków.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *