Ignorancja w sprawie przejścia do Szpotańskiego/Patriotów

O sprawie braku przejścia z osiedla Sadul, tj. z ul. Mrówczej na wysokości ul. Piechurów do ul. Szpotańskiego zwanej Patriotów pisałem we wpisie  „Przejście pomiędzy Mrówczą a Szpotańskiego ciągle potrzebne„. Złożyłem w tej sprawie interpelację nr 46(51)/2015 z dnia 17 czerwca 2015 roku, powołując się na całą historię zabiagania mieszkańców o pozostawienie takiego przejścia gdy jeszcze ono istniało i późniejszą walkę o odzyskanie tego przejścia.

W odpowiedzi z dnia 12 sierpnia 2015 roku na tę interpelację nie ma nic. Kompletnie nic. Żadnego merytorycznego odniesienia się do całej sprawy, do jej długiej historii i do argumentów mieszkańców. Nie otrzymaliśmy nawet żadnej próby wyjaśnienia np. trudności związanych z realizacją takiego przejścia. Kompletnie nic. I to po tych wszystkich zapewnieniach jakie składali w 2008 roku poszczególni radni, iż zajmą się sprawą. Z przedmiotowego pisma dowiadujemy się zatem tylko, iż do 2042 roku nie ma środków finansowych na zrealizowanie przejścia dla pieszych do ulicy Szpotańskiego/Patriotów. Czy to znaczy, że czekać mamy kolejne 27 lat!?

No i wreszcie jak zakończyła się sprawa usytuowania przedmiotowego przejścia w rejonie komisariatu policji przy ul. Mrówczej i dlaczego takie przejście nie zostało tam do tej pory usytuowane, skoro jak informował w 2008 roku, obecny Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wawer, Pan Zdzisław Gójski jest na to zgoda Komendy Stołecznej Policji? Mieszkańcy, co prawda domagali się przejścia na wysokości ulicy Piechurów, a nie obok odległego komisariatu policji, ale stan na dzisiaj ciągle jest taki, że przejścia nie ma ani przy komisariacie ani przy Piechurów.

Złożyłem w tej sprawie wniosek z dnia 30 września 2015 roku o uzupełnienie odpowiedzi na interpelację. Nie można tak ignorować i zwodzić mieszkańców osiedla Sadul.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *