Modernizacja chodnika po północnej stronie Lucerny jeszcze w tym roku

Jeszcze w tym roku Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie planuje remont chodnika po północnej stronie ulicy Lucerny. Chodnik remontowany będzie na całej długości ulicy Lucerny tj. na odcinku od ul. Widocznej do ul. Trakt Lubelski po zakończeniu wszystkich robót związanych z budową kanalizacji.

Uzyskałem informację, że w zakresie tego remontu nie ma żadnej dodatkowej infrastruktury i w związku z tym nie jest wymagana dokumentacja projektowa tego chodnika. Przypuszczać zatem należy, iż chodnik nie będzie poszerzony i nie zostanie poprawiona infrastruktura w pasie zieleni jak np. przy sąsiadującym ze sklepem Społem sklepie warzywniczym. Nie dotyczy to również poszerzenia mostku nad kanałem Nowe Ujście (to ma zostać wykonane po zakończeniu budowy tunelu w Międzylesiu).

Remont chodnika po północnej stronie związany jest z tym, iż po stronie południowej odbywać się będą w niedługim czasie roboty związane z budową kanalizacji. Dla ruchu pieszego będzie wtedy na ulicy Lucerny dostępny tylko wyremontowany chodnik po północnej stronie. Przetarg na budowę sieci kanalizacyjnej w Lucerny (od Mydlarskiej do Mrówczej) nie został jednak jeszcze ogłoszony.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *