Porządek przy skrzyżowaniu Paczkowskiej i Pomiechowskiej – chwilowy czy na stałe?

Tuż przed świętami wielkanocnymi, po moich i nie tylko moich interwencjach w Biurze Gospodarowania Odpadami Komunalnymi Urzędu m.st. Warszawy, w PPHU Lekaro Jolanta Zagórska, w Urzędzie i Zarządzie Dzielnicy Wawer, uprzątnięto teren w punkcie odbioru odpadów zielonych przy skrzyżowaniu Paczkowskiej i Pomiechowskiej w naszym osiedlu. Jednocześnie, po naprawdę wielu wielu prośbach w tej sprawie, umieszczona została tam tablica informująca o zakazie wyrzucania odpadów.

Czy to pomoże w dłuższej perspektywie? Czy to tylko chwilowy porządek przy skrzyżowaniu Paczkowskiej i Pomiechowskiej? Czy miejsce to nie będzie już całorocznym wysypiskiem śmieci? Dużo zależy od tego czy zmieniony zostanie uciążliwy i niesprawiedliwy wobec dzielnicy Wawer system odbioru odpadów zielonych polegający na ich odbieraniu z centralnych punktów odbioru. Jeśli śmieci zielone będą w nowym sezonie odbierane bezpośrednio z posesji to jest szansa na to, że na osiedlu będzie trochę bardziej czysto i chociażby właśnie na skrzyżowaniu Paczkowskiej i Pomiechowskiej nie będą już gromadzone śmieci.

Jeden komentarz dla “Porządek przy skrzyżowaniu Paczkowskiej i Pomiechowskiej – chwilowy czy na stałe?”

  1. szmaus 8 kwietnia 2015 at 10:00 #

    terminy odbiorów są nie dostosowane do aury zewnętrznej, z drugiej strony odpady tam składowane były odpadami zielonymi to też postęp; nie wygląda to estetycznie jeśli nie jest zabierane, ale również nie jest miejsce tuż przed czyjąkolwiek posesją,


Zostaw komentarz