Odpowiedź na interpelację w sprawie Węglarskiej bez konkretów

O sprawie Węglarskiej pisaliśmy we wpisie: Czy musi dojść do tragedii na ulicy Węglarskiej? Otrzymaliśmy właśnie odpowiedź z 30.07.2014 na interpelację Rady Osiedla Sadul w sprawie poprawy bezpieczeństwa w ulicy Węglarskiej. Wydział Infrastruktury Urzędu Dzielnicy Wawer informuje m.in. „że uwzględniając Państwa opinię, w ramach działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego, przystąpiono do wykonania projektu zmiany stałej organizacji ruchu ulicy Węglarskiej„.

Niestety nie ma żadnych konkretów w tym piśmie tj. chociażby informacji o tym na czym te zmiany w organizacji ruchu na Węglarskiej miałyby polegać, nie ma informacji o jakichkolwiek terminach i nie ma w końcu odpowiedzi na nasze konkretne pytania zawarte w interpelacji.

Tempo działań w sprawie Węglarskiej nie jest oszałamiające. W 2011 roku Urząd Dzielnicy Wawer przewidywał zlecenie opracowania stałej organizacji ruchu dla ulicy Węglarskiej, a dopiero w 2014 urząd ten przystępuje do tego opracowania po naszej interwencji. Nie napawa to optymizmem. W każdym razie trzymamy się tej nadziei, że teraz już faktycznie poprawione zostanie bezpieczeństwo Węglarskiej. Będziemy sprawę monitorować.

Zostaw komentarz