Skarga do WSA na uchwałę Rady m.st. Warszawy dot. klubów kultury i WCK w Wawrze

Do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (WSA) wpłynęła skarga dot. uchwały LXXX/2053/2014 Rady Warszawy. Celem skargi jest uchylenie i wstrzymanie wykonania ww. uchwały o połączeniu klubów kultury i utworzeniu Wawerskiego Centrum Kultury (WCK) w dzielnicy Wawer.

Wcześniej Wojewoda Mazowiecki i Rada m.st. Warszawy otrzymały wezwania o uchylenie uchwały (czytaj wpis: Wojewoda pyta prezydenta m.st. Warszawy w sprawie uchwały o połączeniu klubów kultury w Wawrze i utworzeniu WCK). W odpowiedzi Wojewoda otrzymał wyjaśnienia w piśmie z 20.05.2014 oraz w piśmie z 21.05.2014. W ich wyniku Wojewoda podjął decyzję z dnia 26.05.2014. Wyjaśnienia prezydenta Warszawy oraz decyzja Wojewody okazały się nieprzekonywające (więcej na ten temat we wpisie Jak prezydent Gronkiewicz-Waltz odpowiada wojewodzie w sprawie WCK?).

3 komentarze dla “Skarga do WSA na uchwałę Rady m.st. Warszawy dot. klubów kultury i WCK w Wawrze”

 1. PeJot 4 czerwca 2014 at 15:05 #

  Rozumiem, że istnieje jakiś spór na temat tego czy kluby kultury powinny być połączone w „jeden system zarządzania kulturą” w naszej dzielnicy, czy też pozostawić tak jak było do tej pory (każdy klub działa niezależnie). Tyle, że na naszym osiedlu nie ma żadnego klubu kultury, dlaczego ten temat jest ważny dla radnych naszego osiedla?

 2. RO Sadul 4 czerwca 2014 at 16:06 #

  W pobliżu os. Sadul jest Klub Kultury „Zastów”, z którego korzystają mieszkańcy Sadula. Inny najbliższy klub kultury jest w Aninie na ul. V Poprzecznej. Do klubu kultury na ul. Lucerny jest bliżej, niż na ul. Żegańską. Osiedle jest częścią dzielnicy.

  Statut os. Sadul mówi:
  „Rozdział II
  Cel, zadania i zakres działania Osiedla §2.Celem działalności Osiedla jest reprezentowanie interesów jego mieszkańców, pełniejsze zaspokajanie ich potrzeb, w tym przede wszystkim dotyczących warunków życia i zamieszkania, a także zapewnienia mieszkańcom uczestnictwa w życiu Dzielnicy – we współpracy, w szczególności z organami Dzielnicy”.

 3. miłośnik_motyk 5 czerwca 2014 at 09:37 #

  Mam nadzieję że uda się Państwu powstrzymać tą uchwałę. Dla mnie ten pomysł jest chory. Akurat klub kultury Zastów dziala swietnie i łaczenie go z innymi niedomagającymi osrodkami, które w dodatku mają siłę przebicia u decydentów bedzie dla niego strzałem w plecy. Niestety kluby z Anina i Marysina zagarną wszystko dla siebie.


Zostaw komentarz