Wnioski po weekendowej scentralizowanej zbiórce odpadów zielonych. Mieszkańcy się skarżą.

Mamy za sobą weekend kiedy to firma Lekaro podstawiła kontener na odpady zielone w osiedlu Sadul. Podstawiła z opóźnieniem. Dostaliśmy bowiem skargę od mieszkańca, że po godzinie 6 rano w sobotę nie było podstawionego kontenera, mimo wcześniejszej informacji, iż zbiórka miała się odbywać właśnie od tej godziny. Kiedy kontener został podstawiony nie było na nim informacji, iż jest on przeznaczony na odpady zielone. Wynikiem tego był ponownie bałagan w okolicach kontenera (taka sama sytuacja dotyczyła kontenera zamówionego w poprzednim tygodniu przez spółdzielnię ZWAR na ulicy Mirtowej, pisaliśmy o tym we wpisie: Jak wygląda gospodarka odpadami zielonymi w osiedlu Sadul?). Mieszkańcy mogli więc podziwiać ogólny rozgardiasz podczas niedzielnych spacerów.

W związku ze zgłoszeniem mieszkańca Rada i Zarząd Osiedla Sadul wnioskują o interwencję do Urzędu Dzielnicy Wawer w celu rozwiązania problemu opisanego powyżej. Pojemnik nie jest właściwie oznaczony przez firmę Lekaro.

W sobotę, 24.05.2014, około godz. 13:00 pojemnik wyglądał tak jak na poniższych zdjęciach (ul. Pomiechowska róg ul. Paczkowskiej os. Sadul).

W poniedziałek rano (26.05.2014) w dalszym ciągu był bałagan w tym miejscu i pojawił się nowy kontener:

 

Zostaw komentarz