Jak wygląda gospodarka odpadami zielonymi w osiedlu Sadul?

Urząd Dzielnicy Wawer na swojej stronie internetowej poinformował o gospodarce odpadami zielonymi, a mianowicie:

„ Informujemy właścicieli domów jednorodzinnych w Wawrze, że zbiórka akcyjna odpadów zielonych w okresie od maja do listopada odbywać się będzie od soboty do poniedziałku w każdym tygodniu w 13 miejscach w dzielnicy.

Pojemniki na zbiórkę odpadów zielonych zostaną dostarczone przez operatorów w wyznaczone miejsca. Szczegółowe informacje na temat lokalizacji i zasad odbioru dla dzielnic Praga Południe, Praga Północ, Rembertów, Wawer i Wesoła dostępne są na stronie internetowej LEKARO.

Punkty odbioru w Wawrze można zobaczyć w pliku z listą punktów odbioru odpadów zielonych.

Przed dostarczeniem do ww. punktów odpady zielone powinny zostać zebrane w worki, zakupione na własny koszt właściciela nieruchomości.

Odbiór odpadów zielonych z terenów zarządzanych przez spółdzielnie mieszkaniowe odbywać się będzie po wcześniejszym bezpośrednim kontakcie z operatorami”.

W sobotę, 17 maja 2014 pojemnik na odpady w osiedlu Sadul był ustawiony na ul. Mirtowej, róg ul. Gajowej. Również w niedzielę ten sam pojemnik znajdował się w tym samym miejscu, jedynie odpady były inne. Od poniedziałku pojemnik został zabrany i została po nim góra śmieci. Okoliczni mieszkańcy interweniują w Straży Miejskiej, a my krzyczymy na Lekaro.  Jest to kolejna historia z cyklu parodiowego jakim jest organizacja odbioru odpadów komunalnych w dzielnicy Wawer.

Zdjęcie pojemnika z 17.05.2014:

Zdjęcie pojemnika z 18.05.2014:

Pozostały jeszcze śmieci, zdjęcie z 21.05.2014:

5 komentarze dla “Jak wygląda gospodarka odpadami zielonymi w osiedlu Sadul?”

 1. RO Sadul 21 maja 2014 at 11:24 #

  Dostaliśmy właśnie telefonicznie informację od firmy Lekaro, iż kontener był podstawiony na zamówienie spółdzielni ZWAR i był przeznaczony na odpady zielone. W związku z tym firma Lekaro poinformowała nas, iż nie jest odpowiedzialna za te śmieci, jakkolwiek zastanawia się jeszcze na szczeblu kierowniczym czy coś z tym fantem zrobić. Usłyszeliśmy również, że to wina mieszkańców, iż skorzystali z kontenera niezgodnie z przeznaczeniem. Będziemy Państwa informować o dalszym przebiegu tego skeczu.

 2. RO Sadul 21 maja 2014 at 12:21 #

  Lekaro poinformowało nas, iż uprzątnie ten teren.

 3. harfa 21 maja 2014 at 18:01 #

  Może trzeba było oznaczyć kontener do czego służy

 4. Zdzisław Szybiak 22 maja 2014 at 12:03 #

  Faktycznie to się nadaje do skeczu. Myślę czy aby przypadkiem posunąć temat któremuś z kabaretów. Świetny temat – ludziska biegają po dzielnicy z workami pełnymi trawy i szukają kontenerów.
  A czy nie może być normalnie. To firma obsługująca mieszkańców w sprawie odbioru nieczystości przyjeżdża pod posesje i odbiera odpady zielone. Przecież my za to wszystko płacimy. Brawo dla tego kto poruszył ten temat.

  • miłośnik_motyk 2 czerwca 2014 at 15:08 #

   Firma nie może podjeżdżać do mieszkanców bo nikt jej za to nie zapłaci. Wszystko jest opisane w umowie i Regulaminie utrzymania czystości i porządku wprowadzonym uchwałą. Na tym forum sa odpowiednie linki.


Zostaw komentarz