Komisja Inwestycyjna chce realizacji budowy ulicy Mydlarskiej

W dniu 26 lutego br. Komisja Inwestycyjna Rady Dzielnicy Wawer, ku zadowoleniu Rady Osiedla Sadul i zapewne przede wszystkim mieszkańców osiedla Sadul, podjęła uchwałę w sprawie pozytywnego zaopiniowania realizacji budowy południowego odcinka ulicy Mydlarskiej. Teraz wszystko w rękach Zarządu Dzielnicy Wawer. Ta uchwała trafi bowiem teraz na posiedzenie Zarządu Dzielnicy Wawer i to właśnie Zarząd, w składzie p. Koczorowska, p. Godusławski i p. Jeziorski, decydować będzie o tym czy wpisać brakujący odcinek ulicy Mydlarskiej do planów inwestycyjnych dzielnicy. Bądźmy dobrej myśli!

Jeden komentarz dla “Komisja Inwestycyjna chce realizacji budowy ulicy Mydlarskiej”

  1. JR 2 maja 2014 at 12:08 #

    Ten nieszczęsny fragment ulicy (o który od niedawna toczy się przepychanka z dzielnicą, czy jest to droga publiczna czy też nie jest publiczna) jest południowym zachowanym odcinkiem jednej z najstarszych dróg w Sadulu (pozostałe dwie to Mrówcza i Lucerny – ale one doczekały się asfaltowania).
    Do tej pory na niektórych urzędowych dokumentach ma ona nazwę „Antenowa”. Stanowiła bowiem prosty ciąg komunikacyjny prowadzący z Wawra poprzez pastwiska i łąki Sadula aż do Kanału Zagóździańskiego. W granicach m.st. od 63 lat.
    W latach 60-tych po nowym podziale gruntów w Sadulu, środkowa część tego ciągu zniknęła. Dla chętnych podaję link do planu Warszawy z 1958 r., na którym tę ulicę widać w pierwotnym kształcie: r.http://www.picfront.org/d/8smn


Zostaw komentarz