Skarżymy się w związku z brakiem odśnieżania

Jak widać również i dzisiaj bardzo ciężko jest poruszać się, zarówno pieszo jak i samochodem po naszym osiedlu. Wielokrotnie dzwoniliśmy do Wydziału Infrastruktury z prośbą o odśnieżenie poszczególnych uliczek na naszym osiedlu ale generalnie odpowiedzią cały czas jest prośba o zrozumienie bowiem jest bardzo mało pługów w naszej dzielnicy. Kierowcy tych pługów znowu mówią, że nie będą naszych uliczek dokładnie odśnieżać bowiem są u nas „śpiący policjanci” i jest ryzyko, że urwą sobie ten pług. Więc jest tu mały pat. W związku z powyższym wystosowaliśmy skargę na Wydział Infrastruktury UD Wawer w związku z brakiem odśnieżania dróg w osiedlu Sadul. Tekst skargi do przeczytania w dziale Stanowiska.

3 komentarze dla “Skarżymy się w związku z brakiem odśnieżania”

 1. 2405kd 22 stycznia 2013 at 11:10 #

  Przypominam, że do obowiązków gminy należy odśnieżanie a także, co jest istotne dla wielu mieszkańców chodniki które nie przylegają bezpośrednio do nieruchomości i są oddzielone pasem zieleni ( nawet wąski pasek ). Jest wykładnia prawna mówiąca na ten temat. Tylko właściciele posesji przylegających bezpośrednio do chodnika mają obowiązek zadbania o odśnieżenie.

 2. Wojtek Młotkowski 22 stycznia 2013 at 17:25 #

  Witam wszystkich,

  2405kd słusznie zauważył, że prawnie obowiązek odśnieżania niektórych chodników, tych oddzielonych paseczkiem zieleni, należy do gminy.

  Niemniej jednak – STARAJMY SIĘ I TAK ODŚNIEŻAĆ te fragmenty chodnika!

  Pomagajmy naszym starszym sąsiadom i tym naszym sąsiadom, którzy wyjechali na ferie zimowe.

  Może być tak, że nieodśnieżony chodnik przed posesją będzie wskazówką dla włamywaczy, że w domu nikogo nie ma i… nieszczęście gotowe.

  Starajmy się!

 3. 2405kd 24 stycznia 2013 at 14:38 #

  tak też robimy, sztandarowym tego przykładem jest nieparzysta strona ulicy Paczkowskiej pomiędzy ul. Gajową a Pomiechowską


Zostaw komentarz